Kaip rasti laiko sau, kai atrodo, kad laiko visai nėra?

ĮPROČIAI, TIKSLAI, POKYČIAI

Irma Chmieliauskienė

3/19/20253 min read

Jei tik turėčiau laiko, sportuočiau, sveikiau valgyčiau, išbandyčiau keramiką, daugiau skaityčiau, medituočiau, dažniau paskambinčiau mamai... Tikrai ne kartą girdėjome kaip tai sakė kiti, ir tikrai ne kartą sakėme patys.

Ir taip, gyvenime būna etapų, kai reikalai tiesiog užgriūna didžiule banga ant galvos ir tik gaudome mažas galimybes iškišti galvą ir įkvėpti. Bet kaip dažnai nepastebime, kad didžiulė banga jau nuplaukė, o mes vis dar tame pačiame išgyvenimo režime?

Man kyla noras šiek tiek pašaržuoti ir paklausti, o ar į tualetą nueiti laiko atrandi? Trumpai tariant, mes skiriame laiką tam, kas iš tiesų yra mūsų prioritetas. Ir galime valandų valandas aiškinti draugams, kad šeima mums be galo svarbi, arba, kad sportas yra mūsų gyvenimo dalis, bet realybėje būnant su šeima vis žvilgčioti į telefoną, ar pagaliau sau pripažinti, kad paskutinį kartą sportavome praėjusiais metais.

Taigi, kai gyvenime ramesnis etapas, labai kviečiu stabtelėti ir peržvelgti, ar tikrai gyvenu pagal savo vertybes? Jei man vertybė asmeninis augimas, gera savijauta, ką dėl to kasdien darau? Ar nešvaistau laiko ten, kur man nepatinka, neįdomu, o gal net visiškai prieštarauja mano vidui?

O ką jei tikrai NĖRA LAIKO?

Tačiau ką daryti, kai ta rūpesčių ir reikalų banga atsirita ir ji labai didelė? Nesibaigiantys projektai darbe, mažų vaikų auginimas, ligos, remontai, persikraustymai… Tada tikrai lengva pamesti save. Tačiau jei esam sau svarbūs, mes galime rinktis atrasti laiko sau, visai taip, kaip pasirenkame reikalui prispaudus nueiti į tualetą.

● Visų pirma, sąžiningai atsakyk, kas tas laikas sau? Gal prieš 10 metų tau patiko įsijungti serialą, ar išeiti su draugais, bet dabar po šių veiklų jautiesi dar labiau praradęs jėgas? Taigi, kas šiame gyvenimo etape tave papildo, įkvepia? Telefonui tai lengva, jį įkišai krautis ir įsikrauna, bet ir jam reikia surasti tinkamą laidą. Tad koks įkrovimo būdas tinka tau?

● Jei jau prakalbom apie telefoną, pažiūrėk kiek laiko praleidi į jį žiūrėdamas. Netgi labiausiai užimtomis dienomis, mes randame laiko pažiūrėti, kaip gyvena viena ar kita žvaigždė, kokių naujų juokingų filmukų atsirado socialiniuose tinkluose, arba ką rašo naujienų portalai. Ar tikrai tau to dabar reikia? Sumažinęs laiką prie ekranų bent 10 min, jau turėsi 10 min kurias iš tiesų gali skirti sau.

● Kai jau įsivardinai, kas yra tos veiklos, kurios tave įkrauna, paskirk joms laiką. Kitaip tariant suplanuok, kada jas atliksi. Te prioritetų kopėčiose jos pakyla į viršų.

● Pasvarstyk, ar neužsikrauni sau per daug? Gal kartais manai jog tik tu tai gali atlikti? Mokykis deleguoti ir pasitikėti kitais. Tai padaręs, kartais net ne 10 min, o visą valandą sau atrasi.

● Kartais gali atrodyti, jog net neverta kažko pradėti, nes per keletą minučių neįmanoma pasiekti gero rezultato. Bet jei kasdien mokysiesi skambinti pianinu 5 min, po kelių mėnesių groti mokėsi žymiai daugiau, nei taip niekada ir nepabandęs. Atsimink, kad keliaudamas mažais žingsneliais galiausiai vis tiek nukeliauji į tikslą. O jei net nepradedi kelionės, tai savaime suprantama jog naujų šalių nepamatysi.

● Primink sau, jog gyvenimas susideda iš tavo pasirinkimų. Tad rinkis sąmoningai. Ir nepamiršk, kad nieko tokio suklysti.

Atsimink, laiko yra! Ir tam, kas svarbu, jo visada atrasi. Tad pagrindinis klausimas, o kas tau svarbu?

Straipsnį parengė psichologė, KET praktikė Irma Chmieliauskienė (registruotis konsultacijai).

kaip rasti laiko sau
kaip rasti laiko sau

Saviterapija ir yra apie šiuos mažus žingsnelius - dienoraštis, afirmacija ar dėkingumo kortelė irgi yra mažas žinsgsnis, priminimas sau, pauzė ir atsikvėpimas. O mes paruošėm rinkinį tiems, kurie laiko neturi. Na, su Irmos patarimais, 7 minutes tikrai rasti pavyks!